serwis@agrocomplex.pl
694 497 500

Kontakt

Żółwin, ul. Szkolna 7
05-807 Podkowa Leśna
+48 22 731-16-60
+48 22 731-64-15
+48 22 731-64-16 

690-499-617  sprzedaż     

696-209-772  sprzedaż

662-231-882 (sprzedaż Dział Wet)  

694-497-500  serwis

bok@agrocomplex.pl

biuro@agrocomplex.pl

wet@agrocomplex.pl

Detektor mastitis dla obór uwięziowych

detektor-mastitis-1b

Urządzenie składa się z detektora mastitis oraz ściągacza z wbudowanym czujnikiem.
Detektor mastitis ( wymiary 150 mm x 70 mm x 30 mm) jest łatwy w montażu. Montuje się go bezpośrednio na rurze automatycznego ściągacza UNICO 1. Tworzy jedną całość z kolektorem UNIFLOW 3. Nie wymaga podłączania do zewnętrznego komputera. Urządzenie jest przenośne i można je stosować do każdej instalacji udojowej niezależnie od jej producenta, stosując jednak aparaty udojowe UNIFLOW 3.

 

W oborach uwięziowych detektor zasilany jest z akumulatora, który zapewnia dwukrotne dojenie w ciągu dnia po 2 godz. przez dwa tygodnie (4 x 14 = 56 godzin pracy). Po włączeniu detektora mastitis albo po podłączeniu akumulatora zaświecą się diody, które sygnalizują pozostałą pojemność akumulatora. Zgaśnięcie każdej diody oznacza zużycie ok. 20 % pojemności baterii. Wyświetlanie informacji o pojemności trwa ok. 2 sekund.


Detektor mastitis do hal udojowych

detektor-mastitis-2

Detektor mastitis o niewielkich wymiarach (15mm x 70mm x 30mm) można montować we wszsytkich typach hal udojowych, różnych producentów. Montuje się go bezpośrednio na krawędzi kanału a podlączany jest do zasilania sieciowego. Przewód umieszcza się pomiędzy ściągaczem a detektorem w specjalnym tunelu, w którym poprowadzone są dwa dodatkowe przewody wypełnione powietrzem. Gwarantuje to odporne podłączenie w miejscu, gdzie krowy mogą nastąpić na centralę lub na sam przewód.

 

Detektor mastitis w wersji uniwersalnej

Przy pojawieniu się mastitis w jednej z ćwiartek wymienia podwyższa się zawartość soli oraz rośnie przewodzenie elektryczne w mleku. Jest to mierzone przy pomocy detektora mastitis. Dioda alarmująca zapala się w przypadku podwyższenia przewodności w pojedynczej ćwiartce o 15% w stosunku do najniższej wartości w pozostałych ćwiartkach wymienia. Detektor mastitis ma wbudowany termometr, który mierzy temperaturę krowy poprzez mleko (normalna temp. 38,5 C).


Czujniki wbudowane w centralę mleczną mierzą zawartość soli w mleku w trakcie całego dojenia. Pomiar dokonywany jest poprzez czujniki dla każdej ćwiartki. Gdy pomiar wywołuje alarm, objawia się on poprzez zaświecenie odpowiedniej diody LED (np. przednia prawa ćwiartka). Przy pojawieniu się mastitis w jednej z ćwiartek, detektor alarmuje o tym 1 do 4 dni przed widocznymi zmianami w mleku. Umożliwia to bardzo wczesne zapobieganie mastitis i tym samym wyklucza konieczność stosowania antybiotyków. Dzięki wczesnemu wykrywaniu zapobiega się chronicznemu zachorowaniu krów.


Bardzo ważne, że krowy przy pierwszym zachorowaniu na mastitis mogą zostać poddane wczesnemu leczeniu. W trakcie dojenia krów detektor natychmiast ujawnia rezultat. Sygnał pozostaje na wyświetlaczu do następnego użycia kolektora. Stale świecąca na detektorze czerwona dioda LED informuje o zakończeniu dojenia krowy. Detektor mastitis można wybrać spośród dwóch typów: zasilany prądem sieciowym do hali udojowych albo z akumulatorem.