serwis@agrocomplex.pl
694 497 500

Kontakt

Żółwin, ul. Szkolna 7
05-807 Podkowa Leśna
+48 22 731-16-60
+48 22 731-64-15
+48 22 731-64-16 

690-499-617  sprzedaż     

696-209-772  sprzedaż

662-231-882 (sprzedaż Dział Wet)  

694-497-500  serwis

bok@agrocomplex.pl

biuro@agrocomplex.pl

wet@agrocomplex.pl

pulsator-1

Pulsator UNIPULS 2 działający na podciśnienie

Pulsator działający na podciśnienie tłumiony hydraulicznie. Dwie wersje 50/50 i 60/40 pokrywają całkowite zapotrzebowanie dla krów, kóz i owiec. Bezstopniowa regulacja prędkości pulsacji od 30 do 120 pulsów/min. Wartość podciśnienia od 34 do 54 kPa (krowy, kozy i owce). Bardzo małe wahania prędkości pulsacji przy różnych temperaturach. 


Zakres pracy: od -8 C do +50 C, waga tylko 332g. Płyn w pulsatorze umożliwia kontrolę prędkości pulsacji co wraz z jej bezstopniową regulacja zapewnia najlepsze warunki pulsacji i delikatne dojenie. 

 

 pulsator-2Pulsator UNIPULS electronic zasilany z baterii

 

Elektroniczne sterowany pulsator napędzany za pomocą baterii, niezależnie od prowadzenia przewodów w oborze. Bazuje na atestowanych zaworach membramowych. Jeden pulsator daje dwie możliwości ustawień: 50/50 z prędkością 50 pulsów/min oraz 


60/40 z prędkością 60 pulsów/min. Prędkość niezależna od wybranego poziomu podciśnienia. Sterowanie elektroniczne - precyzyjna prędkość, żadnych wahań poziomu podciśnienia. Konstrukcja tworzy jedną całość co skutecznie chroni przed wilgocią i kurzem. Zakres pracy: od -50 C do + 45 C. Małe zużycie prądu - tylko w czasie, gdy włączone jest podciśnienie. Zapewnia to długotrwałą pracę po jednorazowym naładowaniu. Prostownik może doładowywać 15 tych pulsatorów jednocześnie. 

 

 

pulsator-3Pulsator elektroniczny do hal udojowych

 

System pulsatorów elektronicznych do hal udojowych ma kaskadowe ustawienie pulsów. Zapewnia to równomierne zużycie powietrza i stabilne podciśnienie. Znaczące i częste wahania podciśnienia w instalacji przyczyniają się do wystąpienia mastitis. System pulsatorów elektronicznych zapewnia redukcję odchyleń podciśnienia do minimum. 


Porównanie pulsatorów o jednakowym takcie i systemu pulsatorów kaskadowych. System pulsatorów master, w którym wszystkie aparaty udojowe wyposażono w fazę dojenia lub masażu w tym samym czasie. Elektroniczna mała moc pulsująca jest zbudowana z centralnym elementem sterującym oraz jednym pulsatorem na dwa kolektory. System ten może być rozbudowany do dowolnej ilości kolektorów.Element sterujący może pracować w taktach 50/50 albo 60/40 a ilość pulsów może być regulowana od 50 do 180 na minutę. 

Electronic Puls z przesunięciem faz, aby aparaty nie pracowały jednocześnie. Konstrukcja systemu zapewnia łatwy montaż i serwis. Pulsatory montuje się bezpośrednio na rurze powietrza. Ich konstrukcja pozwala na stosowanie we wszystkich rodzajach hal udojowych. 

pulsator-4Pulsator UNICO 2 z samościągaczem do hal udojowych

 


Pulsator UNICO 2 to znaczny postęp w długoletnich doświadczeniach firmy nad rozwojem techniki dojenia. Jest funkcjonalny i estetyczny. Posiada wbudowaną funkcję stymulacji i kaskadowe ustawienie pulsacji. Oznacza to, że wszystkie stanowiska udojowe pracują z przesuniętymi wzajemnie fazami pulsacji co zapewnia stabilny poziom podciśnienia przy większej liczbie załączonych pulsatorów.

 

 

W hali, UNICO 2 jest podłączone do zewnętrznej instalacji elektrycznej. Kiedy pulsator po dojeniu przestaje pracować, gumy strzykowe ustawiane są w pozycji “otwarte” a podciśnienie w aparacie udojowym powoli wyrównuje się. Unika się w ten sposób negatywnego działania podciśnienia w kanałach strzykowych wymion krów. 
 

 


pulsator-5Pulsator UNICO 1 z samościągaczem do obór tradycyjnych

 

 

Elektronika UNICO 1 zapewnia indywidualne dojenie każdej krowy. Wbudowana stymulacja w UNICO 1 Oznacza to, że faza stymulacji jest inicjowana kiedy strumień mleka jest niższy niż 400 - 600 g/min. Automatyczny system ściągający aparat 

UNICO 1 zapewnia idealny czas zdejmowania aparatu dla każdej krowy. Samościągacz jest aktywowany gdy strumień mleka spada poniżej 230g/min. Powolne wyrównywanie ciśnienia zapewnia delikatne zdejmowanie aparatu. 


W momencie aktywowania samościągacza, elektrozawory pulsatora ustawiają gumy strzykowy w pozycji otwartej. Unikane jest w ten sposób negatywne działanie podciśnienia w kanałach strzykowych wymion krów. UNICO 1 posiada własne żródło zasilania z możliwością ładowania. W instalacji udojowej nie ma żadnego napięcia prądu.