serwis@agrocomplex.pl
694 497 500

Kontakt

Żółwin, ul. Szkolna 7
05-807 Podkowa Leśna
+48 22 731-16-60
+48 22 731-64-15
+48 22 731-64-16 

690-499-617  sprzedaż     

696-209-772  sprzedaż

662-231-882 (sprzedaż Dział Wet)  

694-497-500  serwis

bok@agrocomplex.pl

biuro@agrocomplex.pl

wet@agrocomplex.pl

Gumy strzykowe UNIFLEX

Gumy strzykowe UNIFLEX wykonane są z nowego rodzaju materiału i mają bardzo funkcjonalną formę. Wiadomo, że krowy różnią się wielkością strzyków, odmienną budową wymion, zależną także od rasy bydła. Gumy nowego typu uwzględniają te indywidualne cechy, dopasowując sie idealnie do kształtu różnych strzyków. Produkowane są gumy z trzema różnymi rozmiarami otworów na strzyki. Umożliwia to dobranie stosownej wielkości gum, uwzględniającej rozmiar strzyków dojonego bydła. 

gumy strzykowe
Odpowiednia budowa gum których giętka warga dopasowuje się do kształtu strzyka, minimalizuje dopływ powietrza spoza układu podciśnienia podczas całego procesu dojenia i w trakcie ściagania aparatu udojowego. Wytrzymałość i elastyczność materiału mają decydujące znaczenie dla właściwości gum strzykowych. Gumy UNIFLEX produkowane są z uzyskanego po wielu badaniach i doświadczeniach, nowgo materiału. Jego właściwości umożliwiają nie tylko uzyskanie mocnych i nadzwyczaj elastycznych gum ale są także zgodne z dyrektywami Unii Europejskiej w zakresie niskiej zawartości związków chemicznych. 

Licznik mleka SACCOMATIC

licznik mleka
Urządzenie SACCOMATIC zapewnia proste i sprawne sterowanie procesem dojenia na stanowiskach udojowych. Stanowi jednocześnie centrum elastycznego współdziałania całego systemu udojowego. Nowy licznik mleka może sterować równocześnie dwoma stanowiskami udojowymi. Oznacza to oszczędność miejsca, uproszczenie instalacji poprzez mniejszą ilość przewodów, zmniejszenie możliwości popełnienia błędów, ułatwienie w utrzymaniu czystości w hali udojowej. 

SACCOMATIC może być używany do wszystkich typów hal udojowych, także do typu karuzela. Licznik może funkcjonować zarówno jako sterowanie dla jednego stanowiska udojowego jak też jako integralna jednostka kompletnego systemu udojowego. Producent mleka może dobierać wielkość rozwiązania pod kątem aktualnych potrzeb i życzeń. Z biegiem czasu wyposażenie dojarni w tym zakresie może być rozbudowywane o kolejne segmenty. SACCOMATIC może obsługiwać jednocześnie dwa stanowiska udojowe, sterować funkcją ściągania aparatu i pulsatorem. Rejestruje ilość oddanego przez krowę mleka i alarmuje w przypadku wystąpienia u krowy zjawiska mastitis. 

Elektryczny tor naprowadzający

Elektryczny tor naprowadzający jest prostym systemem do naprowadzania krów do poczekalni w hali udojowej. Jest skonstruowany jako urządzenie szynowe. Wózek posiada na ramionach łańcuchy, które popędzają krowy od tyłu. Napędzany jest silnikiem elektrycznym. Zaopatrzony w dzwonek alarmujący krowy. Dzwonek dźwięczy tylko wtedy, gdy wózek jedzie w kierunku hali udojowej. 

Wózek jest wyposażony dodatkowo w pastucha elektrycznego, którego można włączyć w razie potrzeby. 
Wózek jedzie na szynach powoli do przodu, gdy na skrzynce przełączeniowej zostanie właczony przycisk: "do przodu". Za każdym razem, gdy do hali wchodzi nowa grupa krów, należy wcisnąć przycisk "do tyłu". Po zakończeniu dojenia należy nacisnąć: "powrót", aby wózek cofnął się do pozycji wyjściowej. 

Wózek do transportu i mycia UNICOMBIWAGEN

Wózek do transportu i mycia UNICOMBIWAGEN
Wózek UNICOMBIWAGEN ułatwia transport i mycie wyposażenia udojowego. Ma następujące zalety:

  • Zbudowany tylko z materiałów nierdzewnych
  • Duże koła gwarantujące lekki stransport
  • Wanna myjąca wykonana z mocnego tworzywa sztucznego
  • Dostarczany zarówno w wersji dla aparatów stanowiskowych jak i zwykłych aparatów udojowych.
  • Umożliwia ładowanie pulsatorów UNICO 1 (po wyposażeniu w ładowarkę)