serwis@agrocomplex.pl
694 497 500

Kontakt

Żółwin, ul. Szkolna 7
05-807 Podkowa Leśna
+48 22 731-16-60
+48 22 731-64-15
+48 22 731-64-16 

690-499-617  sprzedaż     

696-209-772  sprzedaż

662-231-882 (sprzedaż Dział Wet)  

694-497-500  serwis

bok@agrocomplex.pl

biuro@agrocomplex.pl

wet@agrocomplex.pl

Poniżej znajduje się lista najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi dotyczących sygnalizatorów źrebienia.

 • Ile jest wersji urządzenia Birth Alarm?

  Birth Alarm 153 MHz (wersja z przełącznikiem przechylnym)

  Birth Alarm 40 MHz wersja 1

  Birth Alarm 40 MHz wersja 2

  Birth Alarm 433 MHz wersja podstawowa

  Birth Alarm GSM

 • Jakie są różnice między różnymi systemami Birth Alarm?

  Birth Alarm 153 MHz z przełącznikiem przechylnym to pierwsza wersja sprzedawana w Niemczech z charakterystycznym przełącznikiem. Ta wersja nie posiadała powiadamiania ani wskaźnika poziomu baterii.

  Birth Alarm 40 MHz wersja 1 różniła się od poprzedniej wersji tym że zastąpiono przełącznik przechylny przyciskami na odbiorniku. Ta wersja także nie posiadała powiadamiania ani wskaźnika poziomu baterii. Posiadała również inny zakres częstotliwości (153MHz zastąpiono 40MHz).

  Birth Alarm 40 MHz wersja 2 miała okrągłą zieloną naklejkę. Przekaźnik miał także zieloną obudowę. Od poprzedniej wersji różni się tym że posiada funkcję powiadamiania i wskaźnik poziomu baterii.

  Birth Alarm 433 MHz wersja podstawowa różni się od poprzednich wersji na dwa sposoby. Po pierwsze: działa w innym zakresie częstotliwości – 433 MHz zamiast 40MHz. Po drugie: odbiornik i nadajnik mają kauczukową antenę. Poprzednie wersje miały antenę teleskopową. Ta wersja posiada funkcję powiadamiania i wskaźnik poziomu baterii.

  Birth Alarm GSM różni się od standardowych wersji tym że powstał w oparciu o najnowszą technologię telefoniczną. Stacjonarny odbiornik nie jest potrzebny ponieważ karta telefoniczna SIM jest w nadajniku. Kiedy alarm powiadamia, przekaźnik dzwoni pod jeden lub dwa numery telefonu zapisane na karcie SIM. Wtedy użytkownik jest powiadamiany o nadchodzącym porodzie źrebięcia. W tej sytuacji każdy numer zapisany na karcie SIM staje się odbiornikiem.

 • Jaki jest zasięg urządzenia?

  Wersje z przełącznikiem przechylnym, pierwsza i druga mają zasięg w przybliżeniu 300m. (dystans między nadajnikiem a odbiornikiem).

  Birth Alarm w podstawowej wersji może być używany bez problemów na dystansie 1000m. (dystans między nadajnikiem a odbiornikiem).

  Ponieważ telefon komórkowy jest integralną częścią systemu Birth Alarm ma nieograniczony zasięg. Jednakże podstawowym wymaganiem jego funkcjonowania jest działająca sieć telefoniczna.

 • Dlaczego niektóre nadajniki Birth Alarm są zielone a inne czarne?

  Stare modele nadajników (czarne) nie miały baterii ani powiadamiania. Nowe modele nadajników były zielone i posiadały baterię i powiadamianie.

 • Jaki jest zasięg urządzenia?

  Wersje z przełącznikiem przechylnym, pierwsza i druga mają zasięg w przybliżeniu 300m. (dystans między nadajnikiem a odbiornikiem).

  Birth Alarm w podstawowej wersji może być używany bez problemów na dystansie 1000m. (dystans między nadajnikiem a odbiornikiem).

  Ponieważ telefon komórkowy jest integralną częścią systemu Birth Alarm ma nieograniczony zasięg. Jednakże podstawowym wymaganiem jego funkcjonowania jest działająca sieć telefoniczna.

 • Jak działa wskaźnik poziomu baterii?

  Jeżeli używasz urządzenia Birth Alarm 40MHz wersja druga lub 433MHz wersja podstawowa z zielonym nadajnikiem, wskaźnik baterii jest zarówno wizualny jak słyszalny. Jeśli bateria jest w pełni naładowana dioda nadajnika świeci się nieprzerwanie. Jeśli naładowanie baterii jest małe dioda nadajnika błyska. Jeśli usłyszysz nieregularne dźwięki z odbiornika (w przybliżeniu co 10 minut). Jest to oznaka że baterię trzeba wymienić. Jeżeli używasz zielonego nadajnika w połączeniu z wersją pierwszą odbiornika 40MHz będzie tylko wskaźnik wizualny. Gdy bateria jest naładowana dioda nadajnika świeci się nieprzerwanie. Jeśli naładowanie baterii jest małe dioda nadajnika błyska.

 • Jak działa wskaźnik powiadamiania?

  Jeżeli używasz urządzenia Birth Alarm 40MHz wersja druga z zielonym nadajnikiem, powiadomienie następuje przez diodę na odbiorniku. Jeśli połączenie między nadajnikiem a odbiornikiem jest odpowiednie dioda będzie błyskać w przybliżeniu co 10 sekund.

  Jeśli połączenie między nadajnikiem a odbiornikiem nie jest odpowiednie usłyszysz ostrzeżenie z odbiornika (w przybliżeniu co 10 sekund) ale dioda nie będzie błyskać.

  Jeśli używasz urządzenia Birth Alarm 433MHz wersja podstawowa odbiornika z zielonym nadajnikiem, powiadomienie również będzie następowało przez diodę na odbiorniku. Jeśli połączenie między nadajnikiem a odbiornikiem jest odpowiednie dioda będzie świecić się nieprzerwanie.

  Jeśli połączenie między nadajnikiem a odbiornikiem jest zakłócone lub nie obecne dioda na odbiorniku będzie błyskać. Odbiornik również będzie wysyłał dźwięk ostrzeżenia podczas błyskania diody.

 • Czy mój stary odbiornik będzie kompatybilny z nowym nadajnikiem?

  Urządzenie Birth Alarm nadające na częstotliwości 153MHz nie będzie kompatybilne z późniejszymi wersjami. Odnosi się to zarówno do nadajnika jak i do odbiornika.

  Birth Alarm 40MHz wersja pierwsza i druga są ze sobą kompatybilne zarówno nadajnik jak i odbiornik. Jednakże tylko wskaźnik poziomu baterii (nie powiadamiania) można używać w połączeniu z zielonym nadajnikiem.

  Nie można użyć ani wskaźnika baterii ani powiadomienia w wersji drugiej Birth Alarm odbiornika używanej w połączeniu z czarnym nadajnikiem.

  Birth Alarm 433 MHz podstawowa wersja nie jest kompatybilny ze wcześniejszymi modelami.

  Birth Alarm nie jest kompatybilny z wersjami standardowymi. Nie może być używany z odbiornikami lub nadajnikami z innych (standardowych) wersji.

 • Powiększyłem mój 433MHz podstawowy system Birth Alarm o drugi nadajnik. Dlaczego dostarczono mi czarny nadajnik?

  Jeśli chcesz rozszerzyć poprzedni standardowy model Birth Alarm (nie GSM) o dodatkowe nadajniki otrzymasz czarny nadajnik bez powiadomienia.

  Przykład: Przypuśćmy że masz model 433MHz Birth Alarm podstawową wersję z zielonym nadajnikiem i z powiadomieniem. Chcesz rozbudować ten system o inny zielony nadajnik i używać dwóch zielonych nadajników z jednym odbiornikiem.

  Jeśli jeden nadajnik nie zadziała nie będziesz w stanie tego zobaczyć na wskaźniku odbiornika ponieważ drugi działający nadajnik będzie wskazywał że połączenie z odbiornikiem jest poprawne. Więc jeśli jeden zielony nadajnik ulegnie uszkodzeniu nie będziesz o tym wiedział.

  Jeśli chcesz rozbudować istniejący system zawsze dostaniesz czarny nadajnik który nie używa powiadamiania tylko wizualny wskaźnik baterii na nadajniku. Powinieneś używać zielonego nadajnika z powiadomieniem o zbliżającym się porodzie, lub o tym że zwierze zwiększa dystans między nadajnikiem i odbiornikiem. Jeśli ten zielony nadajnik się popsuje lub odbiornik będzie miał jakieś zakłócenia zobaczysz to szybko bez ryzyka, że nie zostaniesz poinformowany o rozpoczęciu porodu.

 • Jak rozpoznam na pierwszy rzut oka jaki model nadajnika lub odbiornika posiadam?

  Wersja Birth Alarm 153 MHz z przechylonym przełącznikiem może być rozpoznana po wystającym przełączniku na odbiorniku lub czarnym nadajniku i odbiorniku z naklejką 153MHz.

  W przypadku wersji 1 Birth Alarm 40MHz nadajnik posiada sterczącą antenę i czerwoną diodę. Z boku anteny na odbiorniku jest naklejka pokazująca kod modelu HIII – A/F2000.

  Wersja druga Birth Alarm 40 MHz może być rozpoznana przez numer modelu 40MHz/TX na zielonym nadajniku. Jest także okrągła zielona naklejka obok kodu modelu H III B na odbiorniku.

  Podstawowa wersja Birth Alarm 433 MHz ma kod modelu H III B na odbiorniku i nadajniku. W przeciwieństwie do poprzednich wersji odbiornik posiada antenę kauczukową zamiast teleskopowej. Nadajnik także posiada kauczukową antenę.

  Birth Alarm istnieje tylko w jednej wersji.

 • Mój sąsiad także używa Birth Alarm. Czy może to powodować zakłócenia?

  Zakłócenia lub fałszywe alarmy mogą pojawić się w przypadku podstawowej wersji 433MHz Birth Alarm, która ma ogromny zasięg działania, a sąsiad używa tego samego systemu.

  Jeśli okarze się że Twój sąsiad także używa Birth Alarm a Ty często otrzymujesz fałszywe alarmy, nastaw swoje urządzenie na inny kod kanału. Sprawdź w instrukcji obsługi szczegóły dotyczące zmiany kodu kanału.

 • Birth Alarm posiada różne akcesoria takie jak: światło, syreny, tarcza telefoniczna. Czy mogę używać tych akcesoriów w każdej wersji urządzenia?

  Birth Alarm w wersji 153 MHz z przechylonym przełącznikiem jest nie kompatybilny z tradycyjnymi częściami takimi jak.: światła, syreny czy tarcze.

  Wersje pierwsza i druga modelu 40MHz tak jak wersja 433MHz pasuje do świateł ostrzegawczych, syren i tarcz. Jednakże tylko jeden rodzaj alarmu może być podłączony do odbiornika urządzenia.

 • Czemu mój GSM Birth Alarm dostarczono bez odbiornika?

  Ponieważ integralną częścią systemu jest telefon komórkowy, który spełnia funkcję odbiornika. W takiej sytuacji stacjonarny odbiornik nie jest potrzebny.

 • Czy karta SIM jest dostarczana z zestawem GSM Birth Alarm?

  Karta SIM nie jest dostarczana z systemem GSM Birth Alarm. Karty SIM są dostępne w punktach sprzedaży telefonów komórkowych.

 • Jaka karta SIM może być użyta z zestawem GSM Birth Alarm?

  GSM Birth Alarm działa tylko wtedy gdy jest sprawna sieć telefoniczna. Wybierz więc taką sieć, której zasięg jest najsilniejszy w Twoim okręgu.

 • Czy zestawu GSM mogę używać wszędzie czy tylko w określonym regionie?

  GSM Birth Alarm może być używany w każdym regionie, w którym sprawnie działa sieć telefoniczna.

 • Mam wprowadzone dwa numery telefonu: telefon:1 i telefon:2 na karcie SIM w systemie Birth Alarm. Dlaczego nie dostaje powiadomienia na te numery kiedy uruchamia się alarm?

  Kiedy programujesz numery do powiadamiania na karcie SIM nadaj im nazwy: pierwszemu AA a drugiemu BB. W przeciwnym wypadku alarm może nie zadziałać.