serwis@agrocomplex.pl
694 497 500

Kontakt

Żółwin, ul. Szkolna 7
05-807 Podkowa Leśna
+48 22 731-16-60
+48 22 731-64-15
+48 22 731-64-16 

690-499-617  sprzedaż     

696-209-772  sprzedaż

662-231-882 (sprzedaż Dział Wet)  

694-497-500  serwis

bok@agrocomplex.pl

biuro@agrocomplex.pl

wet@agrocomplex.pl

birth alarm


Koń to zwierzę domowe zżyte z człowiekiem, wymagające ciągłego doglądania i opieki. 
Zaskakujące jest, że klacz w ciąży kierowana instynktem ochrony źrebaka będzie starała się przebywać jak najdalej od swojego właściciela. Gdy zbliża się chwila porodu, klacz nie ma do nikogo zaufania i dopóki nie będzie zupełnie sama i nie będzie niczym rozpraszana, może oddalać w czasie moment porodu. 
W konsekwencji, oznaki zbliżającej się chwili porodu mogą zostać niezauważone lub mogą po prostu nie wystąpić. 
Jednakże, jak wykazały badania, podczas skurczy klacz kładzie się całkowicie na jednym z boków. W tej pozycji jest ona w stanie przygotować się do porodu i kontrolować końcową fazę porodu. 
Birth Alarm pracuje wykorzystując te zachowanie, które jest bezwarunkowym odruchem fizjologicznym. 

Zobacz najczęściej zadawane pytania na temat Birth Alarm.

Nowość: Birth Alarm GSM

birth alarm gsm compleetDzięki pomocy technologii GSM, sygnał alarmu może być przekazywany bezpośrednio na twój telefon komórkowy GSM. 

Birth Alarm GSM składa się tylko z nadajnika. Przed rozpoczęciem kożystania z systemu Birth Alarm GSM będziesz potrzebował karty SIM typu Prepaid, którą możesz skonfigurować do współpracy z systemem za pomocą własnego telefonu. Zaleca się nabycie karty Prepaid u tego samego dostawcy usług telefonii komórkowej, który obsługuje twój telefon komórkowy. Może to być karta Prepaid z najniższym możliwym stanem konta (umożliwiającym wykonywanie połączeń), dzięki czemu koszt działania systemu będzie bardzo niski. 

Po zaprogramowaniu karty SIM Prepaid, należy ją umieścić w nadajniku, a ten zamocować do pasa i uchwytu uniemożliwiającego przewracanie się klaczy z boku na bok przez grzbiet. Następnie całość należy założyć klaczy na grzbiet. Jak wykazują wieloletnie doświadczenia klacz nie doświadcza żadnego dyskomfortu, ponieważ do produkcji pasa i uchwytu użyto naturalnej skóry. Nadajnik jest wodoodporny i system może być stosowany do powiadomienia o porodzie mającym miejsce na zewnątrz stajni. Zastosowanie technologii GSM oznacza, że zasięg działania systemu jest praktycznie nieograniczony (dotyczy to nadajnika zamontowanego na grzbiecie klaczy jak i odbiornika którym staje się Twój osobisty telefon komórkowy). 

Jest to olbrzymia zaleta, dzięki której nie będziesz już musiał czuwać przy odbiorniku lub domowym telefonie. Gdziekolwiek będziesz system Birth Alarm GSM ostrzeże cię o zbliżającym się porodzie twojej klaczy. 

Birth Alarm - jak to działa?

Birth Alarm to system składający się z dwóch elementów – nadajnika i odbiornika. Nadajnik mocuje sę do uchwytu zakładanego na grzbiet klaczy, który jednocześnie uniemożliwia jej przekręcanie się z boku na bok przez grzbiet. Klacz nie odczuwa dyskomfortu ponieważ pas mocujący urządzenie jest wykonany ze skóry. 

Należy ustawić odbiornik w pożądanym miejscu, na przykład w sypialni i podłączyć go do sieci elektrycznej. Dostępny jest też zasilacz 12 V stosowany gdy w pobliżu nie ma sieci elektrycznej. Nie zawsze jesteś w domu? Podłącz moduł telefoniczny do odbiornika Birth Alarm, będziesz mógł odebrać wiadomość o zadziałaniu systemu Birth Alarm w innym miejscu, gdzie jest telefon. Najnowszy model jest wyposażony w system kontroli naładowania baterii w nadajniku oraz kontroli jakości połączenia między nadajnikiem, a odbiornikiem. Wersje tą łatwo rozpoznać po zielonej naklejce na tylnej stronie nadajnika i odbiornika. Nadajnik ma zasięg 1 km oraz funkcje powiadamiania na telefon komórkowy. 

Programowanie: Pięć łatwych kroków

  1. Włóż kartę SIM typu Prepaid (Tak Tak, POP, SimPlus, Heyah, Sami Swoi) do swojego aparatu telefonicznego (po wyjęciu swojej karty SIM).
  2. Wykasuj wszystkie numery telefonów z karty SIM typu Pre Paid.
  3. Wpisz na kartę Sim typu Prepaid 2 numery telefonów, które chcesz, żeby Birth Alarm poinformował w przypadku zadziałania.
  4. Wyjmij kartę SIM typu Prepaid z telefonu i włóż ją do nadajnika systemu Birth Alarm.
  5. Nie zapomnij włożyć z powrotem własnej karty SIM do telefonu komórkowego. 

Ustawienie nadajnika

Nadajnik należy zamocować w uchwycie, który jednocześnie zapobiega przekręcaniu się klaczy z boku na bok przez grzbiet. Uchwyt wraz z nadajnikiem należy umocować na grzbiecie klaczy za pomocą pasa. Na nadajniku zamontowany jest przełącznik pozwalający na ustawienie Birth Alarm w dwa różne tryby pracy. 

Ustawienie 2a – ustawienie standardowe, uaktywniające alarm gry klacz znajdzie się na boku – w przypadku zaczynającego się porodu. Uwaga: ustawienie to należy stosować u klaczy, które nie odpoczywają leżąc. 

Ustawienie 2b – ustawienie stosowane dla niewielkiej grupy klaczy (około 10%), które odpoczywają w tej samej pozycji co rodzą (leżąc) 

Te dwa ustawienia gwarantują, że Birth Alarm wykryje bezbłędnie moment porodu w każdym przypadku. 

Zasada działania przy ustawieniu 2a 
Urządzenie zaczyna działać podczas nasilenia się skurczy porodowych, kiedy klacz leży całkowicie na boku. Nadajnik wykrywa pozycje boczną i dzwoni pod zaprogramowane wcześniej na karcie SIM numery po upływie ok 7,6 sekund (w pozycji bocznej leżącej). 

Badania wykazały, że skurcze trwają zawsze przynajmniej 7 sekund. 

birth-alarm-05
Zasada działania przy ustawieniu 2b 
Mogą wystąpić 2 sytuacje: 
Klacz kładzie się na boku by odpocząć. W tym przypadku alarm nie zostanie aktywowany (jeśli tryb działania ustawiony jest w pozycje 2b), jednak nadajnik wykrywa, że klacz leży na boku. Jeśli klacz leży na boku przez czas dłuższy niż 3 minuty, Birth Alarm uznaje, że klacz odpoczywa i system zostaje wyłączony. Jednakże jeśli klacz wstanie po upływie pół godziny i znów położy się na boku, system znowu będzie czuwał przez 3 minuty. Ten przedział czasowy (3 minuty) został ustawiony dzięki badaniom, które dowiodły, że skurcze nigdy nie trwają dłużej, niż 2,5 minuty. Pozostawiono jeszcze margines bezpieczeństwa, który trwa 30 sekund. 

birth-alarm-06
Klacz kładzie się na bok. Alarm nie włącza się po 7,6 sekundy ponieważ system pracuje w trybie 2b. Jednakże nadajnik sprawdza, czy klacz wciąż leży na boku. Po skurczach, jeśli klacz przygotowywuje się do następnych skurczy, przez podniesienie się trochę z pozycji leżącej na boku. Jeśli Birth Alarm wykrywa ten ruch w czasie krótszym niż trzy minuty od położenia się klaczy na boku, zostaje aktywowany alarm i nadajnik dzwoni pod wcześniej zaprogramowane numery. 

birth-alarm-07
Powiadomienie o alarmie 
Kiedy zostaniesz zaalarmowany przez swój telefon komórkowy (zadzwoni jakby ktoś chciał z tobą rozmawiać) NIE odbieraj połączenia (gdy odbierzesz będziesz musiał zapłacić za połączenie). Następnie zadzwoń pod numer karty SIM typu Prepaid zamontowanej w nadajniku Birth Alarm. 

Po dwóch dzwonkach przerwij połaczenie. System Birth Alarm został zresetowany (i włączony w tryb czuwania) do następnego zadziałania.

Akcesoria do Birth Alarm

Powiadamianie na telefon 
Chcesz być powiadomiony o zadziałaniu systemu za pomocą dzwonka telefonicznego? Można to zrobić przez zamontowanie modułu powiadamiania na telefon. Proste i efektywne (dostępne tylko dla Birth Alarm Zestaw Podstawowy). 

Powiadamianie na telefon komórkowy 
Klacz znajduje się poza zasięgiem odbiornika systemu Birth Alarm (dystans między nadajnikiem, a odbiornikiem większy niż 1000 m)? Możesz zwiększyć zasięg działania systemu przez zamontowanie modułu powiadamiania na telefon GSM. 

Masz kilka klaczy, które będą rodziły w tym samym czasie? Możesz podłączyć kilka nadajników do jednego odbiornika. 

Najnowszym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu Birth Alarm GSM, który łączy się bezpośrednio z twoim telefonem komórkowym – bez pośrednictwa odbiornika zamontowanego w stajni lub domu. 

Dodatkowy dzwonek 
Chcesz zamontować głośny sygnał dźwiękowy? Możesz po prostu podłączyć syrenę alarmową do odbiornika.